icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Basın Bildirisi Banner Engineering

Yazı İşleri Müdürüne: Vereceğiniz geri bildirim bizim için değerlidir.
Yayınlamayı düşünüyorsanız lütfen bu formu kullanarak teyit ediniz.


Yayınlarsanız lütfen kupürü ya da yayını bize gönderiniz. Adresler bildirinin sonundadır.
Teşekkür ederiz!

A. B. C.

D. E. F. .

Fotoğraf başlıkları ve yüksek çözünürlüklü link bildirinin sonundadır.
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.
Aşağıdaki metni kopyalayıp yapıştırınız.
Diğer dillerdeki metin www.icmGlobalNews.com sitesindedir.

56 ADET UZAK KONUMDAN SENSÖR, POMPA VE DİĞER AYGITLAR İÇİN
İZLEME VE KONTROL SAĞLAYAN KABLOSUZ AĞ
Banner Engineering’den yeni DX80, geniş alan uygulamalarında
yüksek maliyetli kablo döşeme işlemlerinin yerini alır

Banner Engineering tarafından, 56’ya kadar noktada I/O işlevleri için izleme, kontrol veya seri iletişim sağlayabilen ölçeklenebilir bir kablosuz ağın tanıtımı yapılmıştır. Yeni SureCross DX80 ürün grubu, çeşitli sanayi, tarım, enerji üretimi, su kaynakları ve atık su uygulamalarında yüksek maliyetli kablo döşeme işlemlerinin yerini alır. Ağ tarafından kontrol edilebilecek dijital, analog ve seri haberleşen aygıtlar arasında, ultrasonik ve fotoelektrik sensörler, pompalar, sayaçlar, termokupl ve RTD sıcaklık sensörleri sayılabilir.

Uzak noktalara yerleştirilmiş node’lar topladığı verileri ve/veya kontrol komutlarını sensörler veya diğer cihazlarla merkezî bir gateway arasında iletir. Gateway, uzak noktalardaki nodelardan ve PLC veya HMI arayüzünden gelen girişleri RS-485 modbus veya Ethernet/IP aracılığıyla alır .

Kablo döşemenin pratik veya ekonomik olmadığı uygulamalar için tasarlanmış olan DX80 node’ları ve izlediği cihazların beslemesi, 10 – 30 volt dc, batarya veya güneş panelleri ile sağlanabilir. Bu özellik, kontrol kablosu döşeme ihtiyacının yanı sıra elektrik kablosu döşeme ihtiyacını da ortadan kaldırarak, geniş alanları kapsayan uygulamalarda önemli ölçüde maliyet tasarrufu ve montaj kolaylığı sağlayabilir. Banner’in özel güç yönetim kapasitesi ve düşük güç tüketimi sayesinde, bir node veya sensör tek bir bataryadan sağlanan güçle yıllarca çalıştırılabilir.

Bütün üniteler, endüstri standardında sağlam IP67 gövdelidir. Aşırı zorlu ortamlar için, Intrinsically Safe ve Class I Division2 onaylı modeller mevcuttur. Node ile gateway arasındaki iletim aralığı, lisans gerektirmeyen 2.4 GHz’de 3 km veya 900 MHz’de 10 km’dir (görüş mesafesi). Sinyal aralığı, Data Radyo modüllerinin tekrarlayıcı olarak eklenmesiyle uzatılabilir veya doğal engellerin etrafından yönlendirilebilir.

DX80 SureCross kablosuz ağı, aralarında aşağıdakilerin de sayılabileceği çeşitli uygulamalar için uygundur:
  • Yerçekimi ile beslenen su sistemlerinde verimli ve güvenilir besleme için depo seviyelerinin denetlenmesi ve uzaktaki pompaların kontrolü.
  • Arazide dolum uygulamalarında gaz emisyonlarının seviyesini, akışını ve sıcaklığını izleme; sızıntıları gidermek için pompaları devreye sokma.
  • Su arıtma ve kimyasal işleme tesislerinde, malzemelerin istenen miktarlarda tutulmasını sağlamak üzere depo dolum seviyelerinin ve vana konumlarının izlenmesi.
  • Bitki büyümesi için gerekli toprak nem ve sıcaklığının ile hava nem seviyelerinin izlenerek sürdürülebilir kılınması.
  • Atık gübre uygulamalarında, arkların ideal noktada olmasını sağlamak için kompost sıcaklıklarının sürekli olarak uzaktan izlenmesi ve kaydedilmesi. Böylece, zararlı bakterilerin ölmesi sağlanır ve insanlar tarafından yapılacak ölçümler yüzünden kirlenme riski en aza indirilir.
  • Otomatik olarak yönlendirilen taşıt kullanan fabrikalarda optimum iş akışı elde edilmesi.
  • Buharlı enerji santrallerinde enerji kayıplarını belirlemek ve onarımları planlamak için vana sıcaklıklarının denetlenmesi.

Banner Engineering, dünyanın önde gelen görüntü işleme sensörü, fotoelektrik ve ultrasonik sensör, fiber optik algılayıcılar, indikatör ışıkları, makine emniyet sistemleri, hassas ölçme ve denetleme sistemlerinin yanı sıra kablosuz ağ ürünleri üreticilerinden biridir. Şirket, tüm dünyada yerel uygulama desteği sağlamaktadır.

Fotoğraf Başlıkları:
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.

A. Banner Engineering’in yeni DX80 Endüstriyel Kablosuz Ağı, I/O denetimi ve kontrolü için bir adet Gateway (solda) ile 56 node (sağda) destekliyor.
B. Banner Engineering DX80 Kablosuz Ağın uzak konumlu node’larının birçok farklı yapısı olabilir; bunlar arasında, denetledikleri cihazı çalıştırabilecek batarya ve güneş enerjisi sayılabilir.
C. Belediye su sistemlerinde DX80 Kablosuz Ağı, gerekli depo seviyelerinin korunmasını sağlamak için depo seviye sensörlerinin aldığı ölçümleri iletir ve pompaların çalışmasına kumanda eder.
D. Depo dolum seviyeleri hakkındaki sürekli veriler, malzemeleri istenen miktarlarda tutmak ve kontrol etmek için DX80 Kablosuz Ağı tarafından iletilir.
E. Sulama kontrolü için sıcaklık ve nemi denetlemek üzere toprak nem probu ve batarya ile çalışan DX80 Kablosuz node kombinasyonu birlikte kullanılabilir.
F. FlexPower kablosuz node, gübre arıklarında gömülü termokupl’lardan sürekli veri ileterek, verimli üretim için optimum sıcaklığın ayarlanmasına olanak sağlar.


Yazı İşleri Müdürüne
: Bu bildiriyi yayınlamayı düşünüyorsanız, lütfen yukarıdaki geri bildirim formunu kullanarak ya da e-posta ile teyit ediniz. Yayınladığınız takdirde yayını veya kupürünü lütfen eposta ile plishman@icmglobalnews.com adresine ya da matbu kopyaları International Communications & Marketing, PO Box 185, Stone Ridge, NY 12484 ABD adresine gönderiniz. Teşekkürler!

Ürün satış soruları için irtibat bilgileri:
Turck Banner Consulting Office
Attention of Mr. Kagan Abidin
Inonu mah. Kayisdagi c. Yesil Konak Evleri
No: 178, A Blok D:4
34755 Kadikoy / Istanbul
Phone: +90 (0) 216/572 21 77
www.turckbanner.com/tr