icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Basın Bildirisi Banner Engineering

Yazı İşleri Müdürüne: Vereceğiniz geri bildirim bizim için değerlidir.
Yayınlamayı düşünüyorsanız lütfen bu formu kullanarak teyit ediniz.


Yayınlarsanız lütfen kupürü ya da yayını bize gönderiniz. Adresler bildirinin sonundadır.
Teşekkür ederiz!

A. B. C.

D. E. F.

.

Fotoğraf başlıkları ve yüksek çözünürlüklü link bildirinin sonundadır.
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.
Aşağıdaki metni kopyalayıp yapıştırınız.
Diğer dillerdeki metin www.icmGlobalNews.com sitesindedir.

GÜNEŞ ENERJİLİ VE BATARYALI KABLOSUZ VERİ İLETİM ARAÇLARI,
UZAK KONUMLARDAKİ ERİŞİMİ ZOR ALANLARDA ALGILAMA VE KONTROL OLANAĞI SUNUYOR
Banner Engineering’den yeni FlexPower geniş uygulama alanlarında ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Banner Engineering’den düşük enerji tüketimli sensörler, uzun ömürlü bataryalar, güneş panelleri ve kablosuz I/O aygıtlarının bileşimi, çeşitli uygulamalar için kablosuz işletime olanak tanır. Yeni FlexPower sistemi, kablo döşemesi zor olan durumlar için güvenilir izleme ve kontrol işlevlerini yıllarca destekler.

Kablosuz çözüm, kablolu enerjinin bulunmadığı veya pratik olmadığı uygulamalar için tasarlanmıştır. Enerji, lityum D bataryaları veya güneş paneli ve şarj edilebilir batarya bileşimi ile üretilirken; şarj sistemi, 4-20mA akımlı bir döngüye enerji sağlamak için günde ortalama sadece iki saat güneş ışığı gerektirir. FlexPower, çeşitli sensörleri ve Banner’in DX80 endüstriyel kablosuz ağının uzak noktadaki node’unu çalıştırmaya yetecek güvenilir ve bağımsız enerji sağlar.

Kablosuz sensör ve kontrol uygulamaları arasında aşağıdakiler sayılabilir:

  • Tarım – Sulama kontrolü
  • Depo ve tank seviyelerini denetleme
  • Motor yataklarının sıcaklığını denetleme
  • Buharlı enerji santralı vana sıcaklıklarını denetleme
  • Pompa ve akış kontrolü
  • Tesis çevresi güvenliği
  • Otomobil ve diğer endüstriler için rotasyonlu makineler ve döner tabla uygulamaları
  • Arazi doldurma uygulamalarında sızıntı pompası sayaçları
  • Malzeme taşıma
  • Otomatik Güdümlü Taşıt (AGV) kontrol

Modüller, gerek sensör gerekse iletişim işlevleri için enerji sağlayarak, tertibata herhangi bir kablo döşeme gereksinimini ortadan kaldırır. Banner Engineering, düşük enerji tüketimi için özel olarak uyarlanmış çeşitli fotoelektrik, ultrasonik ve sıcaklık/nem sensörleri sunar. Enerji kullanımını sınırlamak için sensörlere sadece gerektiğinde enerji sağlanır.

DX80 Kablosuz Ağı, merkezî bir gateway’e bağlanan uzak konumlara monteli 56 adede kadar node içerebilir. Gateway, PLC’ye veya diğer kontrol ünitelerine Modbus ile bağlanma olanağı tanır. Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS) teknolojisi ve Time Division Multiple Access (TDMA) kontrol mimarisinin bileşimi, ruhsatsız Sanayi, Bilim ve Tıp (ISM) bandında güvenilir veri iletimi sağlar. 2.4GHz DX80 aygıtları kullanarak iletim menzilini telsiz adımı başına 3 km’ye kadar uzatmak için, ek telsiz üniteleri yineleyici olarak monte edilebilir.

Banner Engineering, dünyanın önde gelen görüntü işleme sensörü, fotoelektrik ve ultrasonik sensör, fiber optik algılayıcılar, indikatör ışıkları, makine emniyet sistemleri, hassas ölçme ve denetleme sistemlerinin yanı sıra kablosuz ağ ürünleri üreticilerinden biridir. Şirket, tüm dünyada yerel uygulama desteği sağlamaktadır.

Fotoğraf Başlıkları:
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.

A. Banner Engineering’den FlexPower sistemi, merkezî kontrol istasyonunu ile uygulama noktası arasında veri ve kontrol komutları ileterek sensörü ve kablosuz node’u çalıştırıyor.
B. Vanaların, motor yataklarının ve diğer makinelerin çalışma sıcaklıklarını denetleyen sensörler, okudukları değerleri merkezî kontrol istasyonuna gönderiyor.
C. Rotasyonlu tablalara parça yerleştirme işleminin doğrulanması, kablosuz sensörler sayesinde daha düşük montaj ve bakım maliyetiyle yapılabilir.
D. Her bir çalışma istasyonunda düğme ve sinyal ışığı kullanan kablosuz bildirim sistemi, fabrika uygulamalarında yapılacak değişiklikler için verimli malzeme aktarımı ve esneklik sağlar.
E. Sulamanın miktar ve süresinin doğru olmasını sağlamak için toprak koşulları (nemlilik, iletkenlik, sıcaklık) ve çevre sıcaklıkları izleniyor.
F. FlexPower sistemleri, arazi doldurma uygulamalarında sızıntı pompa verilerini ve metan alev bacasını denetlemek için kullanılabilir.

Yazı İşleri Müdürüne: Bu bildiriyi yayınlamayı düşünüyorsanız, lütfen yukarıdaki geri bildirim formunu kullanarak ya da e-posta ile teyit ediniz. Yayınladığınız takdirde yayını veya kupürünü lütfen eposta ile plishman@icmglobalnews.com adresine ya da matbu kopyaları International Communications & Marketing, PO Box 185, Stone Ridge, NY 12484 ABD adresine gönderiniz. Teşekkürler!

Ürün satış soruları için irtibat bilgileri:
Turck Banner Consulting Office
Attention of Mr. Kagan Abidin
Inonu mah. Kayisdagi c. Yesil Konak Evleri
No: 178, A Blok D:4
34755 Kadikoy / Istanbul
Phone: +90 (0) 216/572 21 77
www.turckbanner.com/tr