icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Komunikat prasowy dla Banner Engineering

Wydawca: Doceniamy Państwa opinie. Prosimy skorzystać z tego formularza,
aby potwierdzić, jeśli planujecie Państwo publikację.

Jeśli Państwo publikują, prosimy o przesłanie klipu lub kopii wydania.
Dziękujemy!

A. B. C. .

Opisy i link do zdjęć w wyższej rozdzielczości na końcu komunikatu.
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.
Kopiuj i wklej poniższy tekst. Tekst dostępny w innych językach na stronie www.icmGlobalNews.com.

ISKROBEZBIECZNY SYSTEM KOMUNIKACJI BEZPRZEWODOWEJ
DEDYKOWANY DLA STREF ZAGROŻONYCH WYBUCHEM
Nowe węzły sieciowe (nody) DX99 FlexPower firmy Banner Engineering wykonane
w metalowych obudowach mogą pracować w strefie gazowej i pyłowej

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty serię iskrobezpiecznych bezprzewodowych węzłów sieciowych (nodów) posiadających międzynarodowy certyfikat dopuszczających ich instalację w gazowych i pyłowych strefach zagrożenia wybuchem. Moduły te dostępne są w wielu konfiguracjach I/O umożliwiających podłączenie różnych czujników i urządzeń kontrolnych.

Zastosowanie
Dzięki nowej serii węzłów sieciowych DX99 FlexPower pole zastosowania bezprzewodowego systemu komunikacji SureCross firmy Banner uległo znacznemu poszerzeniu (np. w przemyśle węglowym, wydobywczym, petrochemicznym, energetycznym, tworzyw sztucznych, przy obróbce metalu, przy produkcji światłowodów, jak również cementu lub w innych aplikacjach charakteryzujących się dużym zapyleniem).

Zdalne węzły sieciowe gromadzą dane i/lub przesyłają informacje między czujnikami i innymi urządzeniami oraz bramą komunikacyjną (gateway’em). Do jednego gateway’a można podłączyć do 56 nodów. Przypisanie wejść węzłów sieciowych do bramy komunikacyjnej odbywa się przez komputer PC lub panel HMI za pośrednictwem interfejsów Modbus RS-485 lub Ethernet/IP. Gateway’e dostępne są w wykonaniu standardowym lub iskrobezpiecznym.

Wykonane w metalowych obudowach nody wyposażone są w wewnętrzne baterie. Węzły sieciowe posiadają certyfikaty dopuszczający ich stosowanie w gazowej i pyłowej strefie zagrożenia wybuchem: klasa I, dywizja 1, grupy A, B, C, D; klasa II, dywizja 1, grupy E, F, G; klasa III, dywizja 1; kategoria 1G, grupa IIC, strefa 0 oraz kategoria 1D, grupa II, strefa 20.

Informacje na temat certyfikatów CSA i ATEX z odnośnikiem do określonych urządzeń, opisem środowiska pracy oraz wyjaśnieniem oznaczeń ATEX znaleźć można na stronie:
http://info.bannersalesforce.com/xpedio/groups/public/documents/literature/b_3068261.pdf.

Wszędzie tam, gdzie zastosowanie przewodów jest niepraktyczne lub kosztowne, doskonale sprawdzają się węzły sieciowe DX99, które wraz z urządzeniami do nich podłączonymi mogą być zasilane z baterii. Wyeliminowana w ten sposób potrzeba montażu kabli elektrycznych i kontrolnych zapewnia znaczną redukcję kosztów oraz zmniejsza stopień komplikacji procesów instalacyjnych (szczególnie w przypadku aplikacji na dużym obszarze). Nody posiadają wzmocnioną obudowę wykonaną w stopniu ochrony IP67. Ich parametryzacja odbywa się w prosty sposób za pomocą przełączników konfiguracyjnych.

W przypadku modułów DX99 przeznaczonych do pracy z termoparami lub RTD/PT100 żywotność baterii może przekraczać 5 lat. W przypadku wersji z wejściami dwustanowymi lub analogowymi czas pracy baterii uzależniony jest od rodzaju podłączonego czujnika i częstotliwości jego próbkowania.

Dla aplikacji, w których ze względu na zbyt wysoką konsumpcję mocy konieczne jest doprowadzenie zasilania lub zastosowanie panelu słonecznego, zalecane jest stosowanie urządzeń bezprzewodowych serii DX80 instalowanych w specjalnych obudowach przeciwwybuchowych.

Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, wskaźników świetlnych, systemów do ochrony osób i maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

Opisy zdjęć:
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.

A. Iskrobezpieczny węzeł sieci bezprzewodowej DX99 firmy Banner Engineering posiada certyfikat dopuszczający go do pracy w pyłowej i gazowej strefie zagrożenia wybuchem.
B. Brama komunikacyjna bezprzewodowego systemu SureCross. Wykonanie w obudowie przeciwwybuchowej przeznaczone do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem.
C. Węzeł sieciowy DX99 zainstalowany w pyłowej strefie zagrożenia wybuchem kontroluję pracę elewatora zbożowego.

Uwaga od wydawcy: Prosimy o potwierdzenie, jeśli planują Państwo publikację tego komunikatu za pomocą formularza zwrotnego. Jeśli chcą Państwo opublikować, prosimy o przesłanie klipa lub wydania: przez email na adres: plishman@icmglobalnews.com lub wersji drukowanej pocztą na adres: International Communications & Marketing, P.O. Box 185, Stone Ridge, NY 12484 USA.. Dziękujemy!

Product Sales Contacts:
European Corporate Office

Banner Engineering Belgium BVBA
Do: Peter Mertens
Tel.: + 32 (0) 2 456 07 80 Fax : + 32 (0) 2 456 07 89
mail@bannereurope.com www.bannereurope.com

Polska:
Turck Sp. z o.o.
Tel.: +48-77 443 48 00
Fax.: +48-77 443 48 01
Email: poland@turck.com
www.turck.pl