icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Komunikat prasowy dla Banner Engineering

Wydawca: Doceniamy Państwa opinie. Prosimy skorzystać z tego formularza,
aby potwierdzić, jeśli planujecie Państwo publikację.

Jeśli Państwo publikują, prosimy o przesłanie klipu lub kopii wydania.
Dziękujemy!

A. B. C. D.E.

Opisy i link do zdjęć w wyższej rozdzielczości na końcu komunikatu.
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.
Kopiuj i wklej poniższy tekst. Tekst dostępny w innych językach na stronie www.icmGlobalNews.com.

NOWE CZUJNIKI LASEROWE DEDYKOWANE DO TRUDNYCH APLIKACJI
Rodzina czujników serii Q4X powiększyła się o wersje z wyjściem analogowym oraz dedykowane do wykrywania obiektów przeźroczystych

Firma Banner Engineering (www.BannerEngineering.com) rozszerzyła ofertę laserowych czujników odległości rodziny Q4X o dwa nowe wykonania, co dało realne możliwości wykorzystania urządzeń w wielu dodatkowych aplikacjach. Seria wzbogaciła się o wersję z wyjściem analogowym do pomiaru odległości oraz czujnik z wyjściem dwustanowym dedykowany do aplikacji detekcji kontrastu lub wykrywania obiektów przezroczystych.

Zakres zastosowań obejmuje następujące obszary:

 • Przemysł motoryzacyjny
 • Przemysł oponiarski i gumowy
 • Obróbka materiałów
 • Przemysł opakowaniowy
 • Kontrola jakości
 • Automatyka
 • Obróbka drewna
 • Przemysł farmaceutyczny
 • Urządzenia medyczne
 • Tworzywa sztuczne
 • Maszyny drukarskie
 • Robotyka
 • Przemysł spożywczy
 • Budowa maszyn

Podobnie, jak wersja dwustanowa nowy Q4X z wyjściem analogowym wykrywa nawet 1 mm zmiany odległości, dzięki czemu doskonale sprawdza się w wielu aplikacjach pomiaru np. wysokości lub poziomu napełnienia. Standardowe wyjście analogowe zapewnia proste podłączenie do sterownika PLC. Dostępna w Q4X synchronizacja typu „master-slave” zapobiega komunikacji krzyżowej w sytuacji, gdy czujniki pracują w bezpośrednim sąsiedztwie lub są zamontowane naprzeciwko siebie w np. przy pomiarze grubości.

Inne aplikacje czujnika Q4X to m.in. detekcja błędów, pozycjonowanie, kontrola średnicy wałka/rolki, pomiar zwisu czy weryfikacja wymiarów.

Wersja dwustanowa czujnika Q4X została odświeżona poprzez dodanie nowego trybu nauki. Zapewnia on możliwość skutecznej detekcji obiektów przezroczystych bez konieczności stosowania lusterek. Ponadto czujnik może określić nie tylko czy obiekt jest obecny w prawidłowej odległości, lecz także czy jest to właściwy obiekt. Nowy tryb nauki zapewnia również możliwość wykrywania kolorowych znaczników dla celów kontroli jakości m.in. opakowań produktów, butelek czy komponentów w przemyśle motoryzacyjnym.

Wszystkie czujniki Q4X charakteryzują się zasięgiem pracy do 300 mm. Ich obudowy wykonano ze stali nierdzewnej 316L w stopniu ochrony IP67, IP68 i IP69K, co zapewnia wytrzymałość i niezawodność w nawet najtrudniejszych warunkach środowiskowych.

Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

Opisy zdjęć:
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.

A. Wśród laserowych czujników odległości serii Q4X firmy Banner Engineering pojawiły się dwa nowe wykonania: z wyjściem analogowym oraz z wyjściem dwustanowym z dodatkowym trybem nauki.
B. Tryb wyzwolenia z uśrednieniem umożliwia uzyskanie wartości średniej pomiaru, co szczególnie jest przydatne przy obiekcie o nieregularnej powierzchni lub przy pomiarze poziomu napełnienia.
C. Czujnik odległości Q4X z wyjściem analogowym monitoruje wysokość stosu opakowań i sygnalizuje, gdy ich ilość spadnie poniżej minium.
D. Para czujników Q4X może pracować w trybie „master/slave”, co zapobiega komunikacji krzyżowej, gdy urządzenia znajdują się w bezpośredniej bliskości np. w aplikacji kontroli poprawnego ustawienia uchwytu.
E. Nowy tryb nauki, który został dodany do czujników Q4X wyposażonych w wyjście dwustanowe jest dedykowany dla aplikacji wykrywania obiektów przeźroczystych.

Uwaga od wydawcy: Prosimy o potwierdzenie, jeśli planują Państwo publikację tego komunikatu za pomocą formularza zwrotnego. Jeśli chcą Państwo opublikować, prosimy o przesłanie klipa lub wydania: przez email na adres: plishman@icmglobalnews.com lub wersji drukowanej pocztą na adres: International Communications & Marketing, P.O. Box 185, Stone Ridge, NY 12484 USA.  Dziękujemy!

Przedstawiciel ds. Sprzedaży:
Biuro Zarządu dla EMEA
Banner Engineering BVBA
Do: Peter Mertens
Tel.: + 32 (0) 2 456 07 80
Fax : + 32 (0) 2 456 07 89
mail@bannereurope.com
 www.bannereurope.com

Polska:
Turck Sp. z o.o.
Tel.: +48-77 443 48 00
Fax.: +48-77 443 48 01
Email: poland@turck.com
www.turck.pl