icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Basın Bildirisi Banner Engineering

Yazı İşleri Müdürüne: Vereceğiniz geri bildirim bizim için değerlidir.
Yayınlamayı düşünüyorsanız lütfen bu formu kullanarak teyit ediniz.


Yayınlarsanız lütfen kupürü ya da yayını bize gönderiniz. Adresler bildirinin sonundadır.
Teşekkür ederiz!

A. B. C. D.E.

Fotoğraf başlıkları ve yüksek çözünürlüklü link bildirinin sonundadır.
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.
Aşağıdaki metni kopyalayıp yapıştırınız.
Diğer dillerdeki metin www.icmGlobalNews.com sitesindedir.

YENİ ANALOG ÇIKIŞ VE ŞEFFAF CİSİM ALGILAMA MODELLERİ İLE
BANNER ENGINEERING Q4X LAZER MESAFE SENSÖRÜNÜN YETENEKLERİNİ GENİŞLETİYOR

Q4X serisinin geliştirilen özellikleri sayesinde aynı ürün ailesiyle daha fazlauygulama çözülebilir.

Banner Engineering (www.BannerEngineering.com.tr), Q4X serisi lazer mesafe sensörlerinin çözebildiği uygulamaları yeni eklenen birkaç özellik sayesinde artırmıştır. Q4X, yeni analog çıkışlı modeliyle mesafe ölçümü yaparken dijital çıkışlı modele yapılan güncellemeler sayesinde şeffaf cisimleri ve kontrast değişimlerini de algılayabilecektir.

Uygulamalar:

 • Otomotiv
 • Lastik/kauçuk
 • Malzeme Taşıma
 • Paketleme ve Ambalaj
 • Kalite Kontrol
 • Otomasyon
 • Ağaç İşleme
 • Metal İşleme
 • İlaç
 • Tıbbi cihazlar
 • Plastik
 • Matbaa
 • Robot Teknolojisi
 • Gıda işleme
 • Beyaz Eşya Üretimi

Milimetreden daha küçük mesafe değişimlerini algılama yeteneğiyle, yeni Q4X Analog model yükseklik ve dolum düzeylerini ölçerek dijital çıkışlı modellerle birlikte endüstrinin pek çok ihtiyacını giderir. Master-slave senkronizasyonu sayesinde aynı noktaya bakan birden fazla sensörün sinyallerinin birbirleriyle karışmasının önüne geçilir, iki adet sensörün karşılıklı bağlanmasıyla kalınlık ölçümü gibi uygulamalar çözülür.

Q4X Analog modelle, hata ayıklama, pozisyonlama, rulo çapı ölçümü, gerginlik kontrol- ve ölçüsel kontroller yapılabilir.

Q4X’in dijital çıkışlı modelinin güncellenen yazılımı sayesinde, şeffaf cisimler reflektör kullanmadan doğrudan cisimden yansımalı şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte, sensör sadece cismin olup olmadığını değil aynı zamanda doğru cisim olup olmadığını da kontrol etmiş olur. Yeni öğretme modu, kutu üzerindeki renk algılama seçeneğiyle birlikte daha kapsamlı şekilde algılama olanağı sağlar.

Tüm Q4X sensörleri 300 mm’ye kadar mesafede çalışabilir. Cihazın 316L paslanmaz çelik gövdesi, çeşitli ağır ortamlar için dayanıklılık temin eden IP67, IP68 ve IP69K sınıflarına tescillidir.

Banner Engineering; dünyanın önde gelen, görüntü işleme sensörü, fotoelektrik ve ultrasonik sensör, fiber optik algılayıcılar, makine emniyet sistemleri, ölçme ve denetleme sistemlerinin yanı sıra kablosuz ağ ürünleri üreticilerinden biridir. Şirket, tüm dünyada yerel uygulama desteği sağlamaktadır.

Fotoğraf Başlıkları:
Yüksek çözünürlüklü dosyayı indirmek için görüntüyü tıklatınız.
A. Analog çıkışlı yeni model ve dijital çıkışlı modeldeki yeni öğretme modu, Banner Engineering’in Q4X serisi lazer mesafe sensörlerinin yeteneklerini genişletiyor.
B. Düz olmayan yüzeylerde ölçüm yapabilen “ortalamaya göre tetikleme” modu, dolum düzeyi denetiminin daha doğru bir şekilde yapılabilmesini sağlar.
C. Q4X analog çıkışlı mesafe sensörü, istif yüksekliğini denetler ve ek kutular gerektiğinde sinyal verir.
D. Bir çift Q4X sensörü, doğru tırnak konumunu teyit etmek üzere birbirine yakın mesafede çalıştığında sinyal karışmasını önlemek için master-slave senkronizasyon modlarını kullanabilir.
E. Yeni öğretme modu, Q4X dijital çıkışlı lazer sensörün yeteneklerine şeffaf cisim algılama özelliğini ekliyor.

Yazı İşleri Müdürüne: Bu bildiriyi yayınlamayı düşünüyorsanız, lütfen yukarıdaki geri bildirim formunu kullanarak ya da e-posta ile teyit ediniz.  Yayınladığınız takdirde yayını veya kupürünü lütfen eposta ile plishman@icmglobalnews.com adresine ya da matbu kopyaları International Communications & Marketing, PO Box 185, Stone Ridge, NY 12484 ABD adresine gönderiniz.  Teşekkürler!

Ürün Satış İrtibat Bilgileri:
Avrupa, Orta Doğu, Afrika için Şirket Ofisi
Türkiye:
Banner Engineering Türkiye

Tel: +90 216 688 8282      
Faks: +90 216 688 8181   
www.bannerengineering.com.tr
turkey@bannerengineering.com.tr