icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Komunikat prasowy dla Banner Engineering

Wydawca: Doceniamy Państwa opinie. Prosimy skorzystać z tego formularza,
aby potwierdzić, jeśli planujecie Państwo publikację.

Jeśli Państwo publikują, prosimy o przesłanie klipu lub kopii wydania.
Dziękujemy!

A B C D

Opisy i link do zdjęć w wyższej rozdzielczości na końcu komunikatu.
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.
Kopiuj i wklej poniższy tekst. Tekst dostępny w innych językach na stronie www.icmGlobalNews.com.

WYTRZYMAŁA, KOMPAKTOWA, EKONOMICZNA I PROSTA W OBSŁUDZE KURTYNA BEZPIECZEŃSTWA FIRMY BANNER ENGINEERING
Nowa kurtyna EZ-SCREEN LS charakteryzuje się metalowymi zakończeniami obudowy oraz wykonaniem w stopniu ochrony IP65/IP67

Firma Banner Engineering (www.BannerEngineering.com) wprowadziła do swojej oferty solidnie wykonaną kurtynę świetlną bezpieczeństwa zaprojektowaną z myślą o łatwej obsłudze i długim okresie eksploatacji w różnych aplikacjach przemysłu produkcyjnego i opakowaniowego.

Zakres zastosowań obejmuje następujące obszary:

 • Automatyzacja produkcji
 • Zrobotyzowane gniazda produkcyjne
 • Obrabiarki i prasy
 • Przemysł opakowaniowy
 • Montaż ręczny
 • Linie produkcyjne
 • Obróbka metali
 • Tworzywa sztuczne
 • Przemysł spożywczy
 • Motoryzacja
 • Przemysł lotniczy
 • Produkcja sprzętu AGD
 • Przemysł elektroniczny
 • Bezpieczeństwo
 • Przemysł farmaceutyczny

Nowa kurtyna świetlna EZ-SCREEN LS wyposażona została w wytrzymałą, aluminiową obudowę z metalowymi zakończeniami, co zapewnia wysoką niezawodność nawet w trudnych warunkach środowiskowych np. przy pracy na prasach lub obrabiarkach. Ponadto kurtyny charakteryzują się kompaktową i efektywną konstrukcją. Zastosowane w nich rozwiązania mają na celu ułatwić użytkownikowi korzystanie z urządzenia.

Na całej wysokości obudowy rozmieszczone zostały jasne, dobrze widoczne i intuicyjne, dwukolorowe wskaźniki informujące o stanie wyrównania danej grupy promieni świetlnych. Dzięki nim proces pierwszego montażu, jak również analiza problemów mogą zostać przeprowadzone znacznie szybciej. Strefa chroniona znajduje się na całej wysokości obudowy. W efekcie urządzenie nie posiada stref martwych, co jest szczególnie istotne przy instalacji systemów kaskadowych (brak luk między kolejnymi kurtynami) oraz montażu kurtyny bezpośrednio na powierzchni roboczej. Ponadto system EZ-SCREEN LS nie wymaga na etapie montażu zastosowania oprogramowania PC, ustawiania przełączników konfiguracyjnych DIP czy wykorzystywania innych urządzeń.

W celu przystosowania kurtyny bezpieczeństwa do wymagań różnych aplikacji, jest ona dostępna w trzech rozdzielczościach — 14 mm, 23 mm i 40 mm — przy zasięgu detekcji wynoszącym 12 metrów. Urządzenia występują w wysokościach od 280 mm do 1820 mm w odstępach 70 mm. Dostępne są również wykonania kaskadowe pozwalające na połączenie do czterech systemów dowolnej długości, rozdzielczości i liczbie promieni.

Zastosowana w kurtynach serii EZ-SCREEN LS technologia „Dual-Scan” zapewnia wysoką odporność na zakłócenia ze strony sąsiadujących źródeł światła, iskier spawalniczych, światła stroboskopowego, EMI i RFI. Kurtyna jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi, światowymi normami bezpieczeństwa włącznie z typem 4 zgodnie z IEC61496-1/-2, kategorią bezpieczeństwa 4 PLe zgodnie z EN/ISO 13849-1 oraz SIL3/SILCL3 zgodnie z IEC 61508/IEC 62061.

Banner Engineering jest jednym z przodujących producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

Opisy zdjęć:
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości

 1. Wytrzymała kurtyna świetlna EZ-SCREEN LS umożliwia detekcję na całej swojej wysokości, bez stref martwych.
 2. System kaskadowy kurtyn EZ-SCREEN LS zapewnia ochronę z trzech stron bez użycia luster.
 3. Podwójnie zamontowane kurtyny chronią kilka maszyn linii produkcyjnej
 4. Do kurtyn bezpieczeństwa w wersji kaskadowej można wpiąć dedykowane, doskonale widoczne wskaźniki świetlne LED stanu.

Uwaga od wydawcy: Prosimy o potwierdzenie, jeśli planują Państwo publikację tego komunikatu za pomocą formularza zwrotnego. Jeśli chcą Państwo opublikować, prosimy o przesłanie klipa lub wydania: przez email na adres: plishman@icmglobalnews.com lub wersji drukowanej pocztą na adres: International Communications & Marketing, P.O. Box 185, Stone Ridge, NY 12484 USA.  Dziękujemy!

Kontakt w sprawie sprzedaży produktu:
EMEA:
Banner Engineering EMEA
Anne Lambermont
Tel.: + 32 (0) 2 456 07 80
Faks : + 32 (0) 2 456 07 89
mail@bannerengineering.com
www.bannerengineering.com/eu

Światowi dystrybutorzy firmy Banner:
http://www.bannerengineering.com/en-US/about/worldwide-locations