icmGlobalNews A Press Release from International Communications & Marketing - ICM

Komunikat prasowy dla AMETEK Crystal Engineering

Wydawca: Doceniamy Państwa opinie. Prosimy skorzystać z tego formularza,
aby potwierdzić, jeśli planujecie Państwo publikację.

Jeśli Państwo publikują, prosimy o przesłanie klipu lub kopii wydania.
Dziękujemy!

Opisy i link do zdjęć w wyższej rozdzielczości na końcu komunikatu.
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości.
Kopiuj i wklej poniższy tekst. Tekst dostępny w innych językach na stronie www.icmGlobalNews.com.

MANOMETR CYFROWY XP2i FIRMY CRYSTAL ENGINEERING WYPOSAŻONO W
AUTOMATYCZNY ALERT O PONOWNYM WZORCOWANIU

Nowa funkcja zmniejsza szanse nałożenia kar ustawowych za stosowanie urządzeń po upływie ważnej daty wzorcowania

Crystal Engineering, firma spółki AMETEK Sensors, Test & Calibration (www.ametekcalibration.com), dodała do swojej linii szeroko stosowanych manometrów ciśnieniowych XP2i automatyczny system przypominania o ponownym wzorcowaniu. Nowy system w dużym stopniu ogranicza możliwość stosowania manometrów po upływie ważnej daty wzorcowania i potencjalnego zastosowania kar ustawowych.

Zakres zastosowań obejmuje następujące obszary:

  • Sektor naftowo-gazowy
  • Energetyka
  • Przemysł spożywczy/napojowy
  • Przemysł tworzyw sztucznych
  • Przemysł przetwórczy
  • Przemysł chemiczny
  • Przemysł petrochemiczny
  • Przemysł farmaceutyczny
  • Bezpieczeństwo przemysłowe
  • Zapewnienie jakości

Ręczne prowadzenie rejestrów i powiadomień zostało zastąpione dostosowanymi alertami wyświetlanymi na ekranie przed terminem ważności, alertami z ostrzeżeniami w dniu upływu i po terminie ważności  oraz opcjonalną funkcją blokowania stosowania manometru po upływie daty ważności wzorcowania. Daty, przypomnienia i rodzaje wiadomości są konfigurowane przez administratorów poprzez bezpłatne oprogramowanie.

Ze względu na pomiar krytycznych parametrów wydajności różnego rodzaju sprzętu, odpowiednio wywzorcowane manometry mogą stanowić istotne czynniki w zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników, kontroli zanieczyszczeń i/lub jakości produktu.

Wytrzymały, iskrobezpieczny manometr XP2i zapewnia wysoce precyzyjne pomiary i rejestrowanie ciśnienia w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, od warunków morskich, poprzez pustynne do Arktyki. Kluczowe cechy to obudowa w stopniu ochrony IP-67 do użytku morskiego, szybki tryb ciśnieniowego zaworu bezpieczeństwa (PSV), niestandardowe jednostki inżynieryjne oraz szczelne złącze ciśnieniowe.

Aktywny mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury koryguje czujnik pod względem zmiany temperatury. Gwarantowana jest klasa 0,1% odczytu w temperaturze od -10 do 50° C. Do każdego manometru XP2i dostarczone jest akredytowane świadectwo wzorcowania zgodne z normą ISO 17025– z dokładnością spójną z NIST, akredytowany przez A2LA, uznany międzynarodowo przez ILAC – z wynikami wzorcowania w 5 temperaturach.

Kontrastowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest czytelny we wszystkich warunkach, od jasnego światła słonecznego do ciemności (dzięki podświetleniu).

Firma Crystal Engineering produkuje wysoce precyzyjny sprzęt do prób terenowych i sprzęt kalibracyjny do zastosowań pomiarowych w sektorze nafty i gazu, energetyki, oczyszczalniach ścieków, sieciach wodociągowych, produkcji, aeronautyce oraz konserwacji statków powietrznych. Firma należy do spółki AMETEK Test & Calibration Instruments, oddziałem AMETEK, Inc., wiodącego światowego producenta urządzeń elektronicznych i przyrządów elektromechanicznych o rocznej sprzedaży przekraczającej 4,3 mld dolarów.

 
Opisy zdjęć:
Kliknij na zdjęcie, aby pobrać plik w wysokiej rozdzielczości
Wyświetlacz manometru cyfrowego XP2i Crystal Engineering (po prawej) automatycznie informuje operatora, kiedy wymagana jest ponowne wzorcowanie. Opcje powiadamiania są konfigurowane w bezpłatnym oprogramowaniu (po lewej).

Uwaga od wydawcy: Prosimy o potwierdzenie, jeśli planują Państwo publikację tego komunikatu za pomocą formularza zwrotnego. Jeśli chcą Państwo opublikować, prosimy o przesłanie klipa lub wydania: przez email na adres: plishman@icmglobalnews.com lub wersji drukowanej pocztą na adres: International Communications & Marketing, P.O. Box 185, Stone Ridge, NY 12484 USA.Dziękujemy!

Kontakt z Przedstawicielem ds. Sprzedaży:
Poland
Introl sp. z o.o.
Sławomir Kowalczyk
skowalczyk@introl.pl